Bratři a sestry,

v médiích jste jistě zaznamenali informace o bankovním a úvěrovém podvodu, kterým přišla ČOS o desítky milionů korun. Případ, ve kterém bylo podle dosud dostupných informací vyvedeno minimálně 40 až 50 milionů korun ve prospěch asistentky nejvyšší představitelky sokolů, starostky Hany Moučkové, Elišky Colding, nenechává nikoho z nás klidným. A pokud nevíte, doporučuji otevřít odkaz na pořad České televize: 26. únor – Reportéři ČT | Česká televize (ceskatelevize.cz).

Nebudu zde vypisovat dlouhé pasáže textu s cílem vysvětlit a popsat myšlenkové a morální rozpoložení a z něj vyplývající postoj ke zmíněné kauze. Místo toho zde umisťuji odkazy na otevřené dopisy členům a činovníkům ČOS, jejichž autorem je JUDr. František Beneš, starosta TJ. Sokol Lhotka a s jehož názorem se zcela ztotožňujeme a podporujeme:

Za výbor TJ. Sokol – Smíchov II
Petr Koleška